Saç ektirmek ciddi bir cerrahi operasyon geçirmek ve sonunda başarılı sonuçlar elde ederek psikolojik yönden rahatlamanın en güzel yoludur. Fakat bunu yaparken en güvenilir hangi saç ekimi kliniklerini tercih etmeliyim sorusunu kendinize sormalısınız. Günümüzde gelinen nokta ekim konusunda alınan yol, seçenek yapmayı zorlaştırıcı rekabet ortamının yaratılmış olması kellik sorunu olanlar için bir avantaj olmaktadır. Bu konuda öncelikle klinik seçimi yaparken istediğiniz yöntemde ekim yaparak en ucuza 18 yaşında gibi saç çıkartabiliriz diyerek teklifte bulunan kliniklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

Fide ekilmiş bir kabı düşünün fideleri saydığınızda binlerce veya milyonlarca fidenin yan yana sımsıkı bir şekilde çıkmış olduğunu görürsünüz. Fakat bunları yerinden söküp başka bir alana diktiğinizde aynı sıklıkta bir görünüm elde edemezsiniz. Ekim işlemi de aynı bu teknikle yapıldığından hiçbir klinik 18 yaşındaki bir kişinin kıl kökü sıklığını elde etmesi mümkün değildir. Müracaatlarınızda öncelikle saçlarınız neden dökülmekte bunun tespitini yapmalıyız diyerek sizlere bilgi veren ve fiyat konusunda işlem bitiminde net bir cevap verebiliriz diye yardımcı olan kuruluşlar güvenilerek cerrahi operasyonlara izin verebileceğiniz klinikler olabilecektir.

 Klinik Seçerken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Saçlarınızın dökülmeye başlaması ile ilk düşüneceğiniz işlem nasıl saç ektirebilirim? Ekim yöntemleri nelerdir? En yakın greft ekim kliniği nerede? En güvenilir klinik hangisi? Ekim işlemini en kısa sürede nasıl yaptırırım? Soruları hangi saç ekimi kliniklerini tercih etmeliyim konusunda yardımcı noktanız olmamalıdır. Bu konuda verilecek en doğru karar dökülen saçlarınıza dökülmemesi için nasıl bir önlem alabilirsiniz? Bunun cevabını bulabileceğiniz ekim merkezi niteliğindeki klinik müşteri hizmetleri ile görüşmek olacaktır.

Burada soracağınız sorular ve alacağınız cevaplar klinik ile çalışıp çalışmayacağınızı belirleyen faktörler olacaktır. Soracağınız en basit soru ekim işleminde hangi yöntemleri hangi başarı yüzdesi ile uyguluyorsunuz? Olmalıdır. Alacağınız cevap tercih ederseniz eski bir yöntem olan fakat maliyeti düşük olarak sunmuş olduğumuz fut yöntemi veya maliyeti günümüz ekim ücretleri çerçevesinde düzenlenen ağrısız ve acısız fue yöntemleri olmaktadır diye yanıtlayan kliniklerle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda fut ekim yönteminin geride bırakacağı izlerin kalıcı olduğunu avantajları ve dezavantajları hakkında detaylı bilgiler vererek yönlendirme yapmaları hangi saç ekimi kliniklerini tercih etmeliyim konusunda fikir oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 Klinik Seçimlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Kellik sorununuzla ilgili bir kliniğe başvuruda bulunduğunuzda kliniğin çalışmalarından yararlanmak için karar aşamasını aşmanızda yardımcı olacak önemli noktalar bulunmaktadır. Bunların en başında klinikle iletişime geçtiğinizde öncelikle kıl kökleri ile ilgili analiz yapmayı dökülme nedenlerini laboratuvar ortamında detaylı testlerden geçirmeyi ve dökülme nedeninin bir hastalıktan mı yoksa genetik mi olduğunu tespit etmesi gerektiğini bildirmesi gerekmektedir. Bunun neticesinde tedavi edilebilir durumda olan kıl köklerini bilinen ve güvenli tedavi yöntemi olan prp tedavisi uygulayarak kurtarmayı teklif eden klinikler güvenli olabilecek kuruluşlar olmaktadır. Bunu yanında ekim operasyonlarının yapılması esnasında çalışan cerrahların ve yardımcı elemanların eğitim durumları tecrübe seviyeleri bilgi gizliliği yapılmadan açıkça belirtiliyorsa klinikle gerekli çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Kellik sorununa çare oluşturan bu tip kliniklerde yaş sınırlamasını öğrenmek için en alt seviyenin 22 yaş olduğu bunun altında ekim işleminin tavsiye edilmediği belirtilmiş olmalıdır. Kellik sorununuza çare ararken hangi saç ekimi kliniklerini tercih etmeliyim yönündeki çalışmalarınız web sitesi araştırmaları veya klinik personeli ile soru cevap şeklinde olabilir. Soracağınız sorular greft seçimini hangi bölgeden yapıyorsunuz? Kıl köklerinin alındığı yerden yenisi çıkar mı? Kıl köklerini sadece ense bölgesinden mi alıyorsunuz? Gibi sorular en güvenilir hangi saç ekimi kliniklerini tercih etmeliyim sorunuza cevap alabilecek ve tercihinizi değiştirecek konu başlıkları olmaktadır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Life Residence Merkez Mah. Prof. Dr. Bülent Tercan Sok. No:16

phone

Telefon Numaraları

+90 (212) 347 5554
+90 (542) 231 2802

Bizimle İletişime Geçin