Fue Kalem Saç Ekimi Yöntemi - Saç Ekimi Merkezi Eurozen - İstanbul / Türkiye

Fue Kalem Saç Ekimi Yöntemi

Fue kalem saç ekimi yöntemi tıraşsız saç ekimi olarak bilinen bir yöntemdir. Donör bölgeden alınan saç folikülleri ekilecek alana kalem tekniği yöntemiyle saç ekilmesi işlemidir. Bu işlemin en önemli özelliği kafa derisine kanal açılmadan implanter ile kanal açılmadan ekilmesiyle yapılmasıdır. Diğer saç ekim yöntemlerinde iki aşama olarak gerçekleşen bu işlemler fue kalem saç ekimi yöntemi ile tek seferde yapılmaktadır.

Fue kalem saç ekimi yöntemi için kullanılan implanter kalem ince ve silindirik bir yapıya sahiptir. Keskin bir ucu vardır ve bu uç kanal şeklindedir. İşlem esnasında saçlar kanal boyunca sürülerek iğneye yerleştirilir. Böylece iğne ucunun içine saç kökleri alınmaktadır. Fue kalem saç ekimi yöntemi ile işlem esnasında toplanan saç folikülleri kalemin içine sırayla ve tek tek yerleştirilir. Dikkat ve profesyonellik gerektiren bu işlem Eurozen Hair Transplant gibi uzman ekibe sahip saç ekim merkezleri tarafından yapılmalıdır. Saç yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra uzmanlar saç ekimini gerçekleştirirler.

Saç kökleri ekilirken en ideal açı olan 40-45 derecelik açılarla eker. Bu açının dışında bir diğer önemli nokta ise doğru yöndür ve bu da ekim olan kişinin önceki saçların gösterdiği yöne uygun olarak yapılmasıdır. Fue kalem saç ekimi yöntemi ile saç kökleri açı ve yön doğru belirlenip iğnenin itme özelliği ile ekimi gerçekleştirilir. Operasyonda 2 ila 6 arasında Fue kalemi ve beraberinde ortalama 15-16 Fue kalem ucu kullanılır. Bu kalemlerin uçları farklı ölçülerde olabilir. Bunu belirleyen faktör kişinin saç kökü ve kalınlık yapısıdır. Fue kalem saç ekimi yöntemi oldukça kolay bir yöntemdir. Operasyon esnasında ağrı ya da acı hissi meydana gelmez. Fue kalem saç ekimi yöntemi genellikle saçlarını tamamen kaybetmiş ya da büyük başın büyük bir bölümünde kelleşme olan kişilere uygulanır. Eurozen Hair Transplant tarafından yapılan bu işlemin seans sayısı kişiye göre değişiklik göstermektedir. Seans süreleri kişinin sahip olduğu saç yoğunluğuna göre değişmektedir. Fue kalem saç ekimi yöntemi ile deriden kalemin içine alınan saçlar ekildiği için saç yoğunluğu arttıkça seans süresi azalır.

Fue Kalem Saç Ekimi Yöntemi Avantajları

Eurozen Hair Transplant tarafından uygulanan Fue kalem saç ekimi yöntemi ile saç köklerinin doku dışında kalış süresini minimal düzeye indirgeyerek daha sağlıklı bir şekilde ekimin gerçekleşmesini sağlar. Bu işlemde saç köklerinin sağ kalma oranı daha yüksektir. Fue kalem saç ekimi yöntemi ile kesi alanı daha az olacağından kanama riskini mümkün olduğunca en aza indirilir. Kesi oladığı için saç ekim operasyonu sonrası daha hızlı iyileşme görülebilir, böylece hasta kısa sürede günlük rutinine rahatlıkla dönebilir. Eurozen Hair Transplant uzman ekipleri tarafından uygulanan Fue kalem saç ekimi yöntemi ile ayrıca traşsız saç ekimi daha kolay yapılabilmektedir.

eurozen whatsapp
eurozen whatsapp