Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi İşleminin Önemi

Saç ekimi işlemleri, saç ekimi uzmanları tarafından yapılması gereken estetik cerrahi işlemidir. Pek çok insan genellikle estetik kaygı amacıyla saç ekimi yaptırmayı tercih etmektedir. Saç dökülmesi ya da kellik sorunu yaşayan insanların tercih ettiği saç ekimi işlemleri özellikle erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç ekimi, kellik sorunu ya da saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin, kafa derisindeki açıklık görüntüsünü kapatmak için yapılan cerrahi operasyondur. Saçlar sürekli bakım isterler ve bakımları yapılmadığında yıpranma ve dökülmeler meydana gelir. Kelleşme ya da saç dökülmesi olarak adlandırılan bu durum meydana geldiğinde yapılacak en etkili tedavi yöntemi saç ekimidir denilebilir. Bu operasyon sayesinde saçlar eskisi kadar dolgun bir görünüme sahip olabilmektedir.

Saç Ekimi Yaptırmak Neden Önemlidir?

Güzel bir görünüşe sahip olmak neredeyse herkes tarafından istenilen bir şeydir. Güzel bir görüntüye sahip olmanın en önemli unsurlarından biri de güzel saçlara sahip olmaktır.  Saç dökülmesi ve kellik başlaması zamanla kişiyi olumsuz etkilemektedir. Kendini beğeneme, özgüvende azalma gibi durumlar görünmeye başlanabilir. Bu durumda direkt olarak sosyal hayattaki aktiflik durumunu etkilemektedir. Yine bu durum yüzünden pek çok birey psikolojik sorunlar dahi yaşayabilmektedir. Böyle zamanlarda kişi alternatif yollar aramaya başlarlar. Bu alternatif yolların içinde en etkili ve hızlı sonuç vereni saç ekimi operasyonudur.

Yapılan araştırmalara göre saç ekimi yaptıran bireyler, yeni yaşamlarında öncekine oranla, daha aktif daha girişken ve özgüvenli davranırlar. Saç ekimi yaptıran kişilerde yeni bir görünüme kavuşmanın verdiği motivasyon ile hayatlarında daha pozitif ve kendini daha çok beğenen ve benimseyen bireylere dönüşürler. Özgüveni arttıran en büyük oldu beğenilmektir. Beğenilme duygusunun verdiği pozitiflik, saç ekimi yaptıran kişilerin %90’a yakınında özgüven artışına neden oluyor. Bu nedenlerle, saç ekimi yaptırmak oldukça önemli bir işlemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin yaptırdığı estetik bir operasyondur. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi operasyonları da hızla ilerledi ve gelişti. Bu teknikler sayesinde saç ekimi işlemleri iz kalmadan yapılabilmektedir. Saç ekimi yöntemleri kendi içerisinde birçok farklı değişkene sahip olan yöntemlerdir. Her hastaya yanı saç ekimi yöntemi uygulanmadığı gibi her her tedavi de herkese uygun olmaz. Bu nedenle saç ekimi yöntemi belirlenirken alanında uzman doktorlar tarafından birçok farklı değişken dikkate alınarak yapılmalıdır. Doğru tedavi için hangi saç ekimi yönteminin belirleneceği seçilirken kişinin yaşı, saçsız alanın genişliği, bölgesi, donör bölgedeki kıl kökü yoğunluğu gibi etkenler dikkate alınmalıdır. Saç ekimi tedavisi esnasında uygulanan saç ekimi teknikleri ve özellikleri şu şekildedir;

Türk saç ekimi uzmanlarının öncülük ettiği bu alanda sürekli olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminde gelişen teknolojiler sayesinde, daha farklı medikal cihazlar geliştirildi ve saç ekimi yöntemleri çeşitlenerek farklı uygulamalara dönüştü. Ortaya çıkan farklı saç ekimi teknikleri sayesinde herkese ve her saç dökülmesine farklı teknikte tedavi uygulanmaktadır. Saç ekimi yöntemleri; FUT, FUE, Fiber FUE, DHİ, Manuel Punç, micromotor saç ekimi, robotik saç ekimi ve yeni bir yöntem olan Fiber FUE saç ekimi tekniklerinden oluşmaktadır.

Saç Ekimi Tedavisinde Yeni Yöntem: Fiber FUE

Saç ekimi işlemi günlük yaşantıda kellik problemi yaşayan insanların bu problemden kaynaklı sorunlardan kurtulmak için başvurduğu bir yöntemdir. Estetik kaygı yaşayan insanlar ya da dış görünüşüne önem veren insanlar sıklıkla saç ekimi işlemine başvuruyorlar. Saç ekimi yöntemi kellik sorunu yaşayan insanların sık sık tercih ettiği ve olumlu sonuç veren bir yöntemdir. Saç nakli işlemleri, hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilebilir. Bu alanda geliştirilen klasik yöntemler ve yeni yöntemler, saç ekimi yaptıracak kişilere farklı tedavi alternatifleri sunuyor. Seçilen saç ekimi yöntemine bağlı olarak saç ekimi süreleri 3 ile 12 ay arasında değişmektedir. Yine seçilen yönteme bağlı olarak saç ekimi işleminden sonra meydan gelen saç dökülmesi ya da deri dökülmesi sorunlarının meydana gelme oranı değişmektedir.

Fiber Fue yöntemi kolay bir yöntem olup son derece olumlu sonuç veren bir tercihtir. Özellikle sonradan kellik problemi yaşayan insanlar eskisi kadar gür saçlara sahip olmak için tedavi süreci 3 ay kadar kısa süren Fiber Fue saç ekimi işlemini tercih ediyorlar. Hijyenik bir ortamda yapılması mecburi olan bu işlemin süresi ortalama 7-8 saat sürer. Fiber Fue saç ekimi işlemi sayesinde istenilen profili dolgun saçlarla yakalanabilir ve bu durum hayatın her alanına olumlu olarak yansır. Saç ekimi yaptıran kişiler genel olarak dış görünüşlerini değiştirmek ve yeni bir imaja sahip olmak için bu işlemi tercih ediyorlar. Hem estetik kaygısını ortadan kaldıran hem de kişinin kendisine olan güvenini arttıran saç ekimi işlemi özellikle Fiber Fue yöntemi ile çok daha kolaylaştı ve ilgi görmeye başladı. 3 ay içinde gür saçlara sahip olmaya yarayan Fiber Fue yöntem

Saç ekimi uzmanlarının yeni geliştirdiği Fiber Fue saç ekimi yöntemi ile saç dokuları deriye daha sağlam tutunurken işlem sonrası saç dökülme oranı da azalıyor.

Saç ekiminde yeni keşfedilmiş olan Fiber Fue saç ekimi sayesinde saç ekimi yaptıran hastalar sonuç almaya başlıyor. Saçların yıkanması uzatılarak hastalar diğer yöntemlere göre daha kalıcı daha hızlı sonuçlar alıyor. Bu işlemin diğer saç ekimi yöntemlerine göre avantajı ise 12. günün sonunda saçların değil kafa derisinde oluşan kabukların dökülmesidir. Yıkama yapılmayan Fiber Fue yöntemi sayesinde hastaların klasik Fue yöntemine göre çok daha sağlıklı bir süreç geçirdiklerini belirtti. Fiber FUE yönteminde saç yıkaması hasta durumuna göre 10-12 gün sonra yapılır bunun nedeni eklenen köklerin daha sağlıklı tutunmasını sağlamaktır. Diğer saç ekim firmaları klasik fue yöntemi ile saç ekiminden 3 gün sonra yıkama yapmaktadır.  Bu yıkama sonucunda deri iyileşmeden yeniden ıslanır ve yaranın iyileşmeye adapte olması gecikir. Bı yıkama hastanın konforunu düşünerek yapılsa da ekilen saçların deriye tutunma sürecini uzatır.

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saç ekimi işlemleri, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin yaptırdığı estetik bir operasyondur. Gelişen teknoloji ile beraber saç ekimi operasyonları da hızla ilerledi ve gelişti. Bu teknikler sayesinde saç ekimi işlemleri iz kalmadan yapılabilmektedir. Saç ekimi yöntemleri kendi içerisinde birçok farklı değişkene sahip olan yöntemlerdir. Her hastaya yanı saç ekimi yöntemi uygulanmadığı gibi her tedavi de herkese uygun olmaz. Bu nedenle saç ekimi yöntemi belirlenirken alanında uzman doktorlar tarafından birçok farklı değişken dikkate alınarak yapılmalıdır. Doğru tedavi için hangi saç ekimi yönteminin belirleneceği seçilirken kişinin yaşı, saçsız alanın genişliği, bölgesi, donör bölgedeki kıl kökü yoğunluğu gibi etkenler dikkate alınmalıdır. Türk saç ekimi uzmanlarının öncülük ettiği bu alanda sürekli olarak yeni gelişmeler ortaya çıkmaktadır. Saç ekiminde gelişen teknolojiler sayesinde, daha farklı medikal cihazlar geliştirildi ve saç ekimi yöntemleri çeşitlenerek farklı uygulamalara dönüştü. Ortaya çıkan farklı saç ekimi teknikleri sayesinde herkese ve her saç dökülmesine farklı teknikte tedavi uygulanmaktadır. Saç ekimi yöntemleri; FUT, FUE, Fiber FUE, DHİ, Manuel Punç, micromotor saç ekimi, robotik saç ekimi ve yeni bir yöntem olan Fiber FUE saç ekimi tekniklerinden oluşmaktadır.


eurozen whatsapp
eurozen whatsapp